Zanim zaczniemy tworzyć projekt aranżacji kuchni, warto określić budżet, którym dysponujemy. To pozwoli uniknąć rozczarowań i mądrze zaplanować wszystkie elementy wyposażenia. Sprawdź od czego zależy koszt kuchni na wymiar i na co należy zwrócić największą uwagę. 

Od czego zależy koszt kuchni na wymiar?

Ostateczny koszt kuchni na wymiar zależy od wielu czynników. Chociażby od rodzaju i grubości wybranych materiałów, sprzętu AGD, a nawet niewielkich detali. Zabudowa wykonana z płyty MDF będzie o wiele tańsza niż ta wykonana z naturalnego drewna, a grubszy blat będzie droższy niż ten cienki. Jednak każdy medal ma dwie strony, bo płyta wiórowa, mimo że jest tańsza, charakteryzuje się również dużo mniejszą trwałością niż drewno. Kompromisem są w tej sytuacji fronty drewnopochodne. Tak samo jest z blatami – te wykonane z kamienia, betonu czy drewna są dużo droższe, jednak posłużą o wiele dłużej niż te wykonane z płyty laminowanej. 

Koszt kuchni na wymiar - Empire kuchnie

Wyposażenie szafek ma znaczenie

Projekt mebli i frontów to jedno, a wyposażenie szafek to drugie. Ich układ, ilość elementów czy specjalnych systemów decyduje nie tylko o funkcjonalności, ale również o cenie. Dobrej jakości prowadnice czy większa liczba półek to także większy koszt. Wiele osób decyduje się również na wykonanie instalacji LED i oświetlenie szafek. Dzięki temu, kuchnia zyskuje nowoczesny styl i łatwiej korzysta się z niej wieczorem. Takie rozwiązanie wiąże się również z dodatkowym kosztem. 

Powierzchnia kuchni

Cena kuchni na wymiar zależy także od wielkości pomieszczenia. Jeśli jest ono duże, liczba szafek oraz wykorzystanych elementów również jest dużo większa a przez to droższa. 

Każdy z producentów mebli kuchennych posiada w swojej ofercie rozwiązania tańsze i droższe. Cena zależy przede wszystkim od rodzaju wykorzystanego materiału. Dlatego tak ważne jest, aby określić budżet jeszcze przez rozpoczęciem aranżacji kuchni. To pozwoli uniknąć rozczarowań i od samego początku skupić się na tworzeniu przestrzeni, która będzie odpowiadać na potrzeby jej użytkowników.

Powierzchnia kuchni na wymiar - Empire kuchnie