Lakierowane fronty są teraz bardzo popularne i można je spotkać w wielu w kuchniach. Ich największą zaletą, jest to, że optycznie powiększają pomieszczenie, dzięki temu że odbijają światło. Idealnie więc nadają się do małych kuchni, w których jest niewiele światła słonecznego.

Fronty lakierowane - Empire kuchnie

Jak czyścić fronty lakierowane? 

Fronty lakierowane wykonane są najczęściej z płyty MDF, która pokryta jest warstwą  kolorowego lakieru. Zalecane jest, by nie rozpoczynać ich pielęgnacji bezpośrednio po odklejeniu folii ochronnej. Najlepiej jest odczekać około 2-3 tygodnie. Podczas czyszczenia, należy je traktować wyłącznie łagodnymi detergentami lub wodą. Fronty lakierowane można łatwo zarysować. Aby meble wyglądały jak nowe i ich żywotność była jak najdłuższa, zawsze czyść fronty delikatnie. 

Czego należy unikać w przypadku frontów lakierowanych?

Nie czyść frontów szorstkimi gąbkami lub szczotkami drucianymi. Unikaj czyszczenia frontów silnymi detergentami, proszkami, pastami ściernymi i mleczkami, które zawierają mikroperełki lub mają w składzie aceton, alkohol i amoniak. Po użyciu takich środków fronty mogą się odbarwić lub ich lakierowana powierzchnia może ulec całkowitemu zniszczeniu. Nie należy też używać ostrych przedmiotów np. noży do czyszczenia szczelin pomiędzy szafkami lub pomiędzy uchwytem szafki, a jej frontem. 

Jak impregnować fronty lakierowane?

Warto jest nakładać od czasu do czasu specjalny protektor woskowy, który stworzy na frontach powłokę ochronną i zabezpieczy je przed zarysowaniami, a także sprawi, że będą bardziej błyszczące. Najlepiej jest zlecić takie zadanie odpowiedniej firmie, która ma doświadczenie w nakładaniu tego typu preparatów oraz dysponuje odpowiednim sprzętem. Dzięki temu można mieć pewność, że fronty po nałożeniu impregnatu będą wyglądać dobrze. Regularna konserwacja frontów lakierowanych sprawia, że będą one wyglądać estetycznie, a także będą służyć przez wiele lat. 

Jak dbać o fronty lakierowane - Empire kuchnie