Popyt na nieruchomości cały czas rośnie, przybywa osób, które chcą pięknie urządzić nowe mieszkanie oraz inwestorów, którzy swoje środki chcieliby przeznaczyć na wyremontowanie nieruchomości, aby podnieść jego wartość przy sprzedaży lub wynajmie. Kuchnia urządzona w stylu nowoczesnym z pewnością w tym pomorze. 

Czym jest kuchnia w stylu nowoczesnym?

Chcąc mówić o tym jak urządzić nowoczesną kuchnię, należy najpierw wyjaśnić czym ona tak naprawdę jest i czym różni się od kuchni tradycyjnej. Nie wystarczy bowiem zaopatrzyć ją w najnowsze sprzęty AGD, należy również zadbać o inne detale i wystrój wnętrz. Nowoczesna kuchnia jest urządzona w minimalistycznym stylu. Charakteryzują ją kolory z podstawowej palety barw, gładkie powierzchnie i meble wykonane pod zabudowę. Kuchnia klasyczna posiada najczęściej tradycyjne meble z wieloma detalami oraz najróżniejszymi akcesoriami, z którymi utożsamiają się domownicy. 

Nowoczesna kuchnia - Empire kuchnie

Jak urządzić kuchnię w stylu nowoczesnym?

Kuchnia w stylu nowoczesnym już na etapie projektowana powinna być odpowiednio rozplanowana. Dzięki temu, możliwe będzie uzyskanie wystarczającej ilości miejsca na przechowywanie produktów i sprzętów kuchennych. Dobrym rozwiązaniem są pojemne szuflady, szafki w systemie cargo czy wyspa kuchenna, która tworzy dodatkową przestrzeń roboczą. Nowoczesne kuchnie charakteryzują się sprytnymi rozwiązaniami, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Może być to na przykład otwierany blat obrotowy, otwierany tylko gdy będzie taka potrzeba czy wysuwany regał umieszczony nad blatem roboczym. 

Jakie kolory powinna mieć nowoczesna kuchnia?

Jednym z nieustannie panujących trendów jest urządzanie nowoczesnych kuchni w bieli. Rozwiązanie to jest często stosowane w mieszkaniach na wynajem krótkoterminowy. Biel bowiem tworzy wrażenie estetycznego i czystego wnętrza. Jednak to nie jej jedyne zalety. Kuchnię w tym kolorze łatwo jest utrzymać w czystości, bo żadna plama nie umknie uwadze. Doskonale komponuje się też z niemal wszystkimi dodatkami. Biały kolor odbija światło, dlatego kuchnia urządzona w ten sposób jest jasna i słoneczna. Tworzy też wrażenie schludności i porządku. 

Drugim najczęściej stosowanym rozwiązaniem w nowoczesnych kuchniach jest czerń. Jest elegancka, tajemnicza i intrygująca, dlatego kuchnia w tym kolorze zyskuje wyjątkowy charakter. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to rozwiązanie, które może być zastosowane w każdym pomieszczeniu. Sprawdzi się w dużych i wysokich przestrzeniach, takich jak lofty. W przeciwnym razie może stworzyć wrażenie przytłoczenia. Jednak osoby, które kochają czerń i nie dysponują dużą kuchnią również mogą umieścić ten kolor w swoim mieszkaniu. Wystarczy przełamanie czerni innym jasnym kolorem, na przykład białym. Zarówno biała jak i czarna kuchnia będzie prezentowała się dużo przytulniej, jeśli będzie przełamana dodatkami z drewna.

Kolory w nowoczesnej kuchni - Empire kuchnie