Bardzo ważnym elementem każdej kuchni są meble. To one nadają jej odpowiedniego charakteru i decydują o tym w jakim stylu jest urządzona. Dlatego powinny być zaprojektowane w taki sposób, ale odpowiadały na potrzeby domowników, zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki. Zamknięte kuchnie z czterema ścianami i meblami kuchennymi klasycznymi wychodzą z mody. Coraz bardziej popularne stają się za to otwarte przestrzenie z funkcjonalną wyspą. Wśród barw królują mocne kolory oraz niepowtarzalne faktury. Sprawdź, które meble lepiej wybrać, jeśli chcesz podążać za trendami w modzie. Klasyczne a może nowoczesne?

Meble kuchenne klasyczne – Minimalizm jest w cenie

Osoby, które pragną urządzić kuchnię według najnowszych trendów powinny wiedzieć, że mniej znaczy więcej. Nowoczesne aranżacje charakteryzują się porządkiem oraz eleganckim minimalizmem. Na blatach powinno znajdować się jak najmniej przedmiotów, dlatego układ szafek musi być przemyślany, aby pomieściły one wszystkie potrzebne akcesoria. Obecnie modne są nowoczesne aranżacje z dużymi połaciami frontów kuchennych i półkami ukrytymi wewnątrz. Zasada ta obowiązuje także podczas wyboru uchwytów kuchennych. Meble kuchenne klasyczne są wyposażone w najróżniejsze wzory i kształty uchwytów. Nowoczesne aranżacje nie zawierają ich wcale lub jedynie niewielkie uchwyty, które nie rzucają się w oczy.  Popularne jest również bezuchwytowe otwieranie szafek, za pomocą naciśnięcia na front w określonym miejscu. 

Najmodniejsze fronty kuchenne

W 2021 roku zarówno wśród mebli kuchennych klasycznych jak i nowoczesnych królują odważne kolory. Biel na wysoki połysk odchodzi do lamusa, a na pierwszy plan wysuwają się ciemne, inspirowane naturą kolory. Do najbardziej popularnych należą czerń, grafit, bordo, zgaszona czerwień, brąz czy różne odcienie zieleni. Modne jest także ciemne drewno orzechowe oraz zdobienia na kształt portugalskich azulejos. Wielu fanów mają także metaliczne odcienie miedzi, mosiądzu czy złota. Modne fronty kuchenne charakteryzują się elegancją oraz prostotą. Coraz częściej wybierane są matowe wykończenia oraz luksusowe, naturalne materiały. Popularnością cieszy się marmur w różnych odsłonach lub jego nieco tańszy odpowiednik, czyli granit. Bardzo często wykorzystywane jest także naturalne drewno z luksusowych gatunków drzew, np. orzech włoski czy jesion europejski.