Podwieszana półka nad wyspą kuchenną stanowi dekoracyjne wykończenie blatu – a przy tym jest niezwykle funkcjonalna.

Do czego można wykorzystać półkę nad wyspą?

Wisząca półka może służyć do przechowywania zastawy kuchennej, akcesoriów do gotowania, książek kucharskich i innych elementów wyposażenia kuchni. Można ją zaaranżować na ekspozycję ozdób i roślin czy butelek wina. Można na niej zainstalować oświetlenie, np. lampy stołowe lub listwę ledową. Dzięki temu kuchnia zyska dodatkowy punkt światła, który sprawi wrażenie przytulności, zwłaszcza w kuchniach otwartych na salon. Warto zauważyć, że w przypadku kuchni połączonych z salonem, wisząca półka nad wyspą kuchenną może być elementem podziału między dwiema przestrzeniami: salonem i miejscem przygotowywania posiłków.

Jak połączyć półkę wiszącą z aranżacją wyspy kuchennej?

Największą popularnością cieszą się czarne metalowe półki o drewnianym wyglądzie. Podkreślają one „jasne” kuchnie. Jednocześnie wyglądają niezwykle lekko i nie przytłaczają optycznie wnętrza. Modne są również drewniane półki w stylu skandynawskiego minimalizmu. W połączeniu z listwami LED i roślinami doniczkowymi, uzyskać można wrażenie przytulnego wnętrza.

Wisząca półka nad wyspą – do jakiego stylu pasuje?

Półki wiszące pasują do wnętrz w każdym stylu. Szczególnie, czarne, białe lub srebrne półki wyglądają świetnie w minimalistycznym wystroju Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu tego elementu można uzyskać styl, który jest ponadczasowy i wygodny.

Półka wisząca w kuchni - Empire kuchnie