Kuchnia w kształcie listery C najczęściej jest spotykana w domach, gdzie ma się do dyspozycji duże pomieszczenie, ale także w mniejszych mieszkaniach. Taki układ mebli pozwala na ułożenie i przechowywanie niezbędnych urządzeń i akcesoriów, a dodatkowo zyskuje się dużą powierzchnię blatu roboczego.

Kuchnia w kształcie litery C - Empire kuchnie

Kiedy zdecydować się na taki układ kuchni?

Kuchnia  w kształcie litery C to jedno z najbardziej ambitnych wyzwań jeśli chodzi o projektowanie kuchni. Najczęściej wybiera się je wtedy, gdy kuchnia ma dość spore rozmiary. Można wtedy po środku umieścić wyspę kuchenną. Rozłożenie blatów roboczych w literę C zapewnia sporo miejsca do swobodnego przygotowywania posiłków, nawet przez kilka osób jednocześnie. Przy takim układzie kuchni łatwo jest zastosować zasadę ergonomicznego trójkąta. Ten funkcjonalny układ umożliwia sprawne przemieszczanie się między trzema głównymi strefami w kuchni: lodówką, zlewem i kuchenką.

Kuchnia w kształcie litery C – czy można ją mieć w bloku 

Kuchnia z literą C jest możliwa do zaaranżowania w bloku, szczególnie jeśli dysponujemy salonem z aneksem kuchennym. Można wtedy w prosty sposób połączyć kuchnię, część jadalną i salon.

Układ kuchni w kształcie litery C – jak ją stworzyć? 

Kuchnia w kształcie litery C jest wtedy, gdy blaty ułożone są pod kątem 90 stopni. Jednak nie tylko specjalnie zaprojektowanie samych blatów, pomoże uzyskać kształt C w kuchni. Można go również stworzyć za sprawą jednoczesnego połączenia blatów i sprzętów AGD, np. kuchenki, zmywarki czy lodówki. Kuchnia w kształcie litery C sprawdzi się również na poddaszu, gdzie zwykle urządza się ją bez górnych szafek (z powodu niewielkiej wysokości), za to na stosunkowo szerokiej przestrzeni. 

Jak stworzyć kuchnię w kształcie litery C - Empire kuchnie

Kuchnia „w kształcie litery C” – czy warto się na nią zdecydować? 

Kuchnia w kształcie litery C może przynieść wiele korzyści. Daje duże możliwości aranżacyjne i oferuje sporo miejsca do przechowywania wszystkich akcesoriów niezbędnych do gotowania i pieczenia. Jest to szczególnie ważne dla miłośników gotowania. Kuchnia w kształcie litery C może być z powodzeniem stosowana także w małych pomieszczeniach.