Dawniej spiżarnia w kuchni była obowiązkowym elementem w każdym domu – służyła ona do przechowywania żywności z długim terminem ważności lub przetworów w słoikach. Obecnie większość osób wykorzystuje szafki kuchenne do przechowywania żywności i przetworów, a także mniejszych urządzeń, takich jak blendery czy ekspresy do kawy. Jeśli jednak marzy ci się spiżarnia, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją mieć w swoim domu. Istnieje wiele sposobów na „ukrycie” spiżarni, aby nie musieć patrzeć na te wszystkie słoiki za każdym razem, gdy wchodzimy do pomieszczenia.

Kuchnia ze spiżarnią - Empire kuchnie

Schowek za drzwiami przesuwnymi

Drzwi przesuwne to idealny wybór do małych kuchni, ponieważ nie zajmują niepotrzebnie miejsca, a co ważniejsze nie będą sprawiać trudności w ich otwieraniu, a także zbytnio rzucać się w oczy. Można je również stosować w kuchniach, których układ nie jest funkcjonalny, ponieważ nie wymagają specjalnych rozwiązań do działania. Dzięki drzwiom przesuwnym zawsze ma się łatwy dostęp do zawartości spiżarni, co jest przecież bardzo ważne. Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o style drzwi przesuwnych, więc można znaleźć taki, który najlepiej pasuje do wystroju kuchni.

Spiżarnia w kuchni jak ukryć wejście w zabudowie

Jednym z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na ukrycie spiżarni jest umieszczenie jej wewnątrz zabudowanych szafek kuchennych. Niezależnie od ich lokalizacji – zwykła wnęka czy większe pomieszczenie gospodarcze – wejście będzie całkowicie niewidoczne w normalnych warunkach, o ile zostanie wykonane z tego samego materiału i w tym samym stylu co reszta zabudowy szafek. Dzięki temu Twoja nowoczesna, minimalistyczna kuchnia nadal będzie wyglądać elegancko i stylowo, sprytnie ukrywając wejście do spiżarni.

Wysoka szafa jako spiżarnia w kuchni

Jeśli szukasz dobrego rozwiązania do przechowywania zapasów żywności w kuchni, rozważ stworzenie wysokich szafek z koszami lub półkami. Ten system pozwala użytkownikom zmaksymalizować przestrzeń poprzez rozmieszczenie przedmiotów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne. Dodatkowo, szafki te można wyposażyć w systemy cargo, które ułatwiają przechowywanie przedmiotów i utrzymywanie ich w porządku.

Spiżarnia w kuchni - Empire kuchnie

Spiżarnia w kuchni – Za zasłonką

Zasłona może być świetnym dodatkiem do każdej kuchni, niezależnie od jej wielkości. Ważniejszy jest tutaj styl zasłony; będzie ona świetnie wyglądać w pomieszczeniu urządzonym w stylu rustykalnym lub skandynawskim. Zasłona doda charakteru i ciepła do przestrzeni, a także pomoże skutecznie ukryć zawartość spiżarni. Zasłonka może być przymocowana do sufitu, jak i do blatu. Wtedy spiżarnia będzie się znajdować obok zwykłych szafek kuchennych i nie będzie aż tak widoczna.